جلسه آنلاین با رایزنی فرهنگی سفارت اتریش در خصوص سمپوزیوم علمی بین المللی تئودور کوچی

 | تاریخ ارسال: 1400/12/12 | 
مدیریت همکاری­های علمی بین ­المللی دانشگاه خوارزمی، با توجه به درخواست رایزنی فرهنگی سفارت محترم اتریش جهت برگزاری سمپوزیوم علمی بین­ المللی یادواره تئودور کوچی، جلسه آنلاینی در روز دوشنبه، ۲ اسفندماه ۱۴۰۰، در بستر مایکروسافت تیمز با آن رایزنی محترم برگزار نمود. در این جلسه آنلاین که با حضور دبیر اول انجمن فرهنگی اتریش و معاون ایشان، نمایندگانی از سفارت­ های سوییس و آلمان، و همچنین جناب اقای دکتر قهرمانی‌نژاد، مدیر گروه محترم گروه علوم گیاهی و جناب آقای دکتر درودیان، رابط محترم بین‌الملل دانشکده علوم زیستی به منظور ایجاد هماهنگی ­های اولیه در جهت برگزاری سمپوزیوم Theodor Kotschy برگزار گردید، ابعاد مختلف نحوه برگزاری این سمپوزیوم به بحث گذاشته شد. از آنجایی که دانشگاه خوارزمی رئیس کارگروه ملی همکاری های علمی با کشور اتریش می­باشد و با توجه به محتوا سمپوزیوم و جایگاه ویژه دانشکده علوم زیستی در حوزه علوم گیاهی، دانشگاه خوارزمی به عنوان همکار علمی و محل برگزاری این سمپوزیوم انتخاب گردید و با توجه اهمیت کار تئودور کوچی و کارهای علمی انجام شده توسط محققان کشورهای آلمان و سوییس، دیگر همکاران علمی در این سمپوزیوم، از این کشورها خواهند بود. در این جلسه، جناب آقای دکتر عبادتی، مدیریت محترم علمی بین­ المللی، دانشگاه خوارزمی را بطور مختصر و مرتبط با سمپوزیوم مذکور معرفی کردند. سپس خانم باربارا گروسه، دبیر اول انجمن فرهنگی اتریش، ضمن اظهار خرسندی از حضور علمی دانشگاه خوارزمی در این سمپوزیوم به نشست دوستانه سال ۱۳۹۹ در دانشگاه خوارزمی اشاره کردند و به موارد مهم در خصوص سمپوزیوم مذکور و ارتباط آن با دانشمند فقید تئودور کوچی پرداختند. در ادامه نمایندگان سفارت‌های سویس و آلمان به معرفی اسامی محققان و رساله­ های پژوهشی سخنرانان پرداختند. همچنین جناب آقای دکتر قهرمانی­ نژاد، مدیر محترم گروه علوم گیاهی دانشگاه، ضمن ارائه مقاله ای در خصوص قدمت آشنایی آقای تئودور کوچی و کشور ایران، دو هرباریوم (T) در تهران و (FAR) در کرج که در نیویورک ثبت جهانی شده است را معرفی کردند.
محتوا این سمپوزیوم در ارتباط با علوم گیاهی (هرباریوم، علوم‌گیاهی، گیاهان دارویی، تغییر اقلیم)، همراه با برگزاری چندین کارگاه آموزشی خواهد بود و سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

 

دفعات مشاهده: 4792 بار   |   دفعات چاپ: 266 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

نشست مجازی با پارک نرم‌افزار Hagenberg اتریش نشست مجازی با پارک نرم‌افزار Hagenberg اتریش

 | تاریخ ارسال: 1400/10/28 | 
نشست مجازی به منظور ایجاد ارتباط با پارک­های علم و فناوری ایران و اتریش (شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و Software Park Hagenberg) جهت ورود به بخش ارتباط با صنعت با کشور اتریش، در تاریخ ۱۴۰۰.۱۰.۲۱ ساعت ۱۱ صبح در بستر Microsoft Teams برگزار گردید.
در این جلسه سه ‌جانبه، ابتدا جناب آقای دکتر طهایی ضمن خوشامدگویی به میهمانان به تاریخچه و بخش‌های فعال دانشگاه خوارزمی اشاره کردند. سپس، مدیریت همکاریهای ­علمی بین­المللی دانشگاه خوارزمی، آقای دکتر عبادتی، به معرفی دانشگاه، ظرفیتهای مختلف تحقیقاتی و صنعتی و معرفی پروژه‌های نرم‌افزاری و توانمندی دانشگاه و همچنین تنوع ­شرکتهای دانش بنیان دانشگاه خوارزمی که در زمینه فناوری اطلاعات و فنی و مهندسی مشغول به فعالیت هستند، پرداختند. در ادامه سرکار خانم دکتر یزدیان‌پور, مدیر روابط بین الملل شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، به پتانسیل های موجود در شهرک از جمله وجود ۷۵۰۰۰ شرکت فناور اشاره کردند و توانمندیها و ظرفیتهای همکاری با توجه به وجود زمینه های علمی مشابه با­
Software Park Hagenberg و شرایط موجود برای همکاری‌های آینده با طرف اتریشی پرداختند و قالب مدلهای همکاری امکانپذیر را پیشنهاد دادند. سپس جناب آقای دکتر Michael Affenzeller مدیر علمی پارک Software Park Hagenberg به اعلام ظرفیتهای علمی مستقر در پارک پرداختند و برای ­فعالیت­های آتی با دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی ایران پرداخته و از همکاری با کشور ایران با توجه به وجود ظرفیتهای مختلف ابراز خرسندی کردند. در این جلسه، برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه خوارزمی و نمایندگان دانشگاه خوارزمی نیز به صورت مجازی شرکت نمودند.

 

دفعات مشاهده: 5466 بار   |   دفعات چاپ: 311 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

سومین نشست مشترک علمی همکاری های دانشگاهی ایران و اتریش سومین نشست مشترک علمی همکاری های دانشگاهی ایران و اتریش

 | تاریخ ارسال: 1400/3/4 | 
به اطلاع می رساند در چهارچوب همکاری های مشترک علمی دانشگاهی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال اتریش، سومین نشست مشترک علمی همکاری های دانشگاهی بین دو کشور به میزبانی مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه خوارزمی به عنوان رئیس کارگروه ملی همکاری با کشور اتریش و حضورهیئت عالی رتبه از وزارت آموزش، علوم و تحقیقات کشور اتریش ( (BMBWFو آژانس همکاری‌های علمی اتریش (OeAD)  به صورت مجازی در روز چهارشنبه مورخ ۰۵ خردادماه ۱۴۰۰ در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می گردد.
نتایج مربوط به نشست متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

دفعات مشاهده: 7457 بار   |   دفعات چاپ: 410 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 2 بار   |   0 نظر

دیدار معاون سفیر اتریش با مدیریت بین الملل دانشگاه خوارزمی دیدار معاون سفیر اتریش با مدیریت بین الملل دانشگاه خوارزمی

 | تاریخ ارسال: 1400/3/2 | 
در راستای مسئولیت دانشگاه خوارزمی به عنوان هماهنگ کننده ملی همکاری های علمی بین دو  کشور ایران و اتریش، روز ۴ شنبه ۲۰ اسفندماه ۹۹ جلسه ای در دفتر ریاست دانشگاه خوارزمی با حضور معاون سفیر اتریش در ایران، خانم باربارا گروسه و معاون مدیر انجمن فرهنگی سفارت اتریش در تهران، خانم بیرگیت گشیر، برگزار شد. در این جلسه، مدیریت دفتر همکار های علمی بین المللی دانشگاه، آقای دکتر کامران احمد گلی، رییس اداره دفتر توسعه همکاری های علمی بین المللی، آقای دکتر مهدی قائمی اصل و ۲ تن از کارشناسان این مدیریت، خانم سارا یزدانی و آقای حسین صالحی حضور داشتند.
آقای دکتر احمدگلی در سخنان خود در این جلسه به تاریخچه دانشگاه و مشاهیر و فارغ التحصیلان بنام دانشگاه از جمله شهید رجایی و پروین اعتصامی اشاره کردند و ضمن معرفی پتانسیل های نرم افزاری و سخت افزاری دانشگاه در زمینه همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی، در مورد نقشه راه کارگروه های فعال کمسیون مشترک اقتصادی ایران و اتریش و نقش دانشگاه خوارزمی در کارگروه همکاری های دانشگاهی، توضیحاتی ارائه کردند. همچنین به عنوان نزدیک ترین رویداد مشترک دو کشور، به سومین نشست علمی مشترک ایران و اتریش در بهار سال ۱۴۰۰  (می ۲۰۲۱) اشاره شد.
خانم باربارا گروسه نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه خوارزمی، و اشاره به قدمت و تاریخچه این دانشگاه، پیشنهاداتی در خصوص برگزاری وبینارها با موضوع گفتگو مذاهب و برگزاری دوره های آموزش زبان آلمانی ارایه کردند.


دفعات مشاهده: 7011 بار   |   دفعات چاپ: 341 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کنفرانس بین المللی مدیریت دانش با حضور اساتید برجسته اتریشی از دانشگاه وین، ۱۱ الی ۱۳ تیرماه ۹۷ با همکاری مدیریت همکاری های علمی بین المللی

 | تاریخ ارسال: 1397/5/13 | 

دفعات مشاهده: 6715 بار   |   دفعات چاپ: 353 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر